YÜZ GERME

YÜZ GERME (FACE LIFT) AMELİYATI

Zaman ve yer çekiminin etkileriyle birlikte tüm vücudumuzda olduğu gibi yüzümüzde de bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Daha genç ve diri bir cilde sahip olmak için yapılan yüz germe ameliyatı ile zamanı geri alabilmek mümkündür.

Yüzümüzde yılların, güneşin zararlı ışınlarının, yer çekiminin,  alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkların, yoğun stressin, düzensiz uyku ve diğer etkenlerin meydana getirdiği;  ciltte gevşeme, sarkma, çizgilenme, lekelenme, hacim kaybı ve düzensizlikler oluşur.

Bu etkilere bağlı olarak; alın çizgilerinin belirginleşmesi, kaşların düşmesi , göz kapaklarında oluşan sarkma, göz altlarında meydana gelen torbalanma, yanak bölgesinde sarkma, burun kenarında ki çizgilerin derinleşmesi, çene kontur hattının düzensizleşmesi, boyun ve boyun altı bölgesinde yağlanmayla birlikte deri sarkmaları oluşmaktadır.

Yüzümüzde oluşan bu değişimler psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyebilir ve mutsuz olunmasına sebep olabilmektedir.

Yüz Germe ( Face Lift )Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Operasyon için kullanılacak teknik seçilirken hastanın yaşı, cilt elastikiyeti, yağ dokusunun oranı, yüzde hangi bölgelere işlem yapılacağına göre karar verilir. Operasyon sırasında bir veya daha fazla teknik kombine olarak uygulanabilir.

Bazen  alın, kaşlar, göz kapakları ,yanaklar, boyun bölgesinin tamamına işlem uygulandığı tam yüz germe ameliyatı yapılırken bazı durumlarda ise alt göz kapakları ve yanak bölgesine uygulama yapılan mini yüz germe (mini face lift) operasyonu yapılabilir.

Yüz germe  ameliyatlarında ;yüzümüzün kas, yağ ve sinir dokusunu oluşturan Smass denilen yapı asılarak yüzdeki sarkma düzeltilirken, gevşeme ve sarkma oluşmuş deri uygun miktarda çıkartılır. Aynı zamanda hastanın problemine bağlı olarak üst ve alt göz kapaklarında oluşan torbalanma ve deri fazlalıkları da  düzeltilebilir. Ayrıca 50’li yaşlardan sonra boyun bölgesinde oluşan sarkma ve gevşemeler, yine yüz germe ameliyatı sırasında boyun kaslarına yapılan müdahale ile toparlanabilir ve sarkan deri uygun ölçüde çıkartılır.

Yüz Germe Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Yüz germe  ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel bir araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp, yüzümüzde işlem yapılacak bölgelere karar verilip çizimleriniz yapılır. Operasyon detayları hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise 2-5 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır. Operasyon süresi hastanın yüzünde yapılacak müdahalelere ve ameliyat tekniğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yüz germe ameliyatının yapıldığı gün 1-2 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Sonrasında doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Yüz germe ameliyatı için 10-15 gün süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Yüz Germe  ameliyatından sonra iz kalır mı?
Yapılan operasyonun türüne bağlı olarak tüm yüz germe ameliyatlarında izler genellikle saçlı deri içerisinde bırakılırken, kulak önünde yapılan kesilerde oluşabilecek izler 2 ay-2 yıl içerisinde belirginliğini kaybetmektedir. Mini yüz germe veya orta yüz germe ameliyatlarında kesi hatta alt kirpik dibinden yapıldığı için bir iz kalmayacaktır.  

Yüz Germe ameliyatı başka bir estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi ?
Eğer tüm yüz germe ameliyatı uygulanıyorsa genellikle başka bir ameliyat ile kombine edilmez. Ancak orta yüz germe veya sadece boyun bölgesinde yapılacak bir germe ameliyatında, hastanın sağlık açısından bir problemi yok ise farklı ve uygun olan estetik ameliyatlar ile kombine edilmesi mümkündür.

Yüz Germe ameliyatından sonra morluk oluşur mu ?
Face Lift ameliyatından sonra şişlik ve morluk oluşabilir. Bu kişinin cilt yapısına ve yüzde yapılan müdahalelere bağlı olarak değişiklik gösterir. Oluşabilecek morluklar 10 gün ile 2 hafta süresinde geçmektedir.

Yüz Germe ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Operasyon sonrasında genellikle ağrısız olarak geçmektedir. Ancak gerginliğe bağlı hissedilebilecek olan ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Yüz Germe ameliyatından sonra ne zaman iyileşebilirim?
Ameliyatınızdan sonra günlük hayata dönüşünüz 10 -15 gün olsa dahi bu iyileştiğiniz anlamına gelmez. Yaklaşık 3-4 hafta sonra  dışarıdan bakıldığında ameliyat olduğunuz anlaşılmamakla birlikte  iyileşme ve nihai sonucu görmeniz 6 ay kadar sürmektedir. 

Yüz Germe ameliyatından sonra korse kullanımı nasıl olur ? 
Ameliyatınızdan sonra size verilecek olan özel yüz korsenizi doktorunuzun önerisi doğrultusunda 1 ay süre ile kullanılması gerekir.

Yüz germe ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Ameliyat sonrasında ilk 3 hafta spor yapılması önerilmez. Sonrasında ağır ve basınç oluşturabilecek sporlardan kaçınılmak koşulu ile spora başlanabilir. 

Yüz Germe ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 2 ay sonra yüzebilirsiniz. 

Yüz Germe ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim? 
Ameliyatınızdan sonraki kontrolünüzün ardından doktorunuzun önerisi ile 1 hafta sonra banyo yapabilirsiniz. 

Yüz Germe ameliyatının fiyatı ne kadar?
Yüz Germe ameliyatlarında fiyatlar ameliyatın tekniğine, yüzde yapılacak olan müdahalelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜZ ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP