MEME BÜYÜTME

Meme büyütme estetiği Türkiye’de ve dünyada en sık yapılan estetik operasyonlar arasındadır. Kadınlar için göğüsler; estetik ve güzelliğin önemli bir unsuru olmasının yanı sıra özgüven açısından da büyük rol oynamaktadır. Sonuçları açısından oldukça başarılı ve yüz güldürücü olmaktadır.

Meme Büyütme (Göğüs İmplantı) Ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Kadınların yaşamı boyunca göğüsleri gerek hacim gerekse şekil açısından bir çok kez değişikliğe uğramaktadır. Memede yaşanan gelişim geriliği, emzirme, hamilelik dönemi, yaşlanma, kilo alıp verme, hormonsal değişiklikler, memede büyüme, küçülme, sarkma veya asimetri oluşumuna sebep olmaktadır.

Her ne sebeple olursa olsun bu değişimler hastada mutsuzluğa neden olabilir.

Meme büyütme operasyonu ile yapısal olarak küçük olan göğüslerde, memede yaşanan asimetri problemlerinde, meme dokusunun yeterli gelişimi gösteremediği durumlarda, doğum veya emzirme sonrası meme hacminde azalma yaşamış hastalarda güvenle yapılabilen ve başarılı sonuçlar doğurması açısından en sık tercih edilen operasyondur.

Meme Büyütme (Göğüs İmplantı) Ameliyatında protez seçimi nasıl yapılır?

Meme büyütme ameliyatı öncesinde yapılacak olan fiziki muayenede hastanın mevcut durumuna göre seçim yapılır. Bu seçim yapılırken hastanın göğüs kafesi ve kemik yapısı, deri kalınlığı, meme ve yağ dokusunun büyüklüğü, sarkma olup olmadığı, yaşı, vücut hatlarıyla orantısı hesaplanır.

Muayene sırasında hastanın ameliyat sonrası beklentisi de dikkate alınarak doktorla birlikte en uygun olan protez seçimi tamamlanmış olur.

Meme Büyütme (Göğüs İmplantı) Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Meme protezinin yerleştirilmesinde bilinen teknikler arasında; meme altı, meme ucu ve koltukaltı kesisi ile uygulama olsa dahi ,operasyonlarımızda en güvenli teknik olan meme altı kesisini kullanıyoruz. Bu teknik ile hasta hem izi görünmediği için hem de meme başından yapılan bir kesi de olduğu gibi meme ucu sinirlerine zarar verilme ihtimali söz konusu olmadığı için daha konforlu ve güvenli bir operasyon geçirmiş olur.

Meme altı kıvrımında kalacak şekilde yaklaşık 4 cm lik bir kesi uygulanarak operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat bitiminde hastaya özel bir sutyen giydirilir. Oluşan kesi izi memenin alt kıvrımında kaldığı için hasta çıplakken görünmeyecektir. Bu izler 2 ay ile 2 yıl arasında değişen bir süreçte kaybolacaktır.

Meme protezinin seçimi ve  bulunacağı konum seçilirken uygulanabilecek teknikleri değerlendirecek olursak; kas altı, kas üstü veya dual plan tercih edilebilir. Bu tercih hastanın fiziksel durumu, cilt yapısı, yaşı, meme dokusunun hacmi, hastanın beklentisi ve daha bir çok faktöre dikkat edilerek karar verilir. Kısacası protezin yerleştirileceği bölge hastanın mevcut durumuna göre özel olarak planlanır. Her durumda kas altı, kas üstü veya dual plan uygulanmaz.

Meme Büyütme (Göğüs İmplantı) Ameliyatında hangi tip protez kullanılır?

Meme büyütme ameliyatlarımızda Amerikan üretimi olan koenzim jel içerikli, meme dokusunun yumuşaklığına en yakın olan, kansere yol açmayan ve ömür boyu kullanılabilen Motiva marka implantları tercih ediyoruz. Bu protezlerin patlaması söz konusu değildir. Bıçak vb. aletlerle kesilse dahi  içerisinde bulunan jel formu akmaz ve dokulara sızıntı oluşturmaz.

Kullanılan meme implantları  farklı şekillerde, boyutlarda, yüzey farklılıklarında olabilir. Yuvarlak, anatomik (damla şekli) olarak bilinen meme protezlerinin kendi içinde pek çok farklı özelliği bulunmaktadır. Yüzeyi pürtüklü veya düz, projeksiyonu az, orta veya yüksek, protez tabanının geniş veya dar olması gibi sonucu etkileyecek faktörler hastanın vücut yapısına ve beklentisine uygun olarak kişiye özel olarak seçilir.

Meme Büyütme (Göğüs İmplantı) Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Meme büyütme ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp operasyon detayları, yeni meme şekli ve büyüklüğü hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılacaktır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise yaklaşık 1 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır.

Meme büyütme ameliyatının yapıldığı gün 1 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Ertesi gün doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Meme büyütme ameliyatı için 1 hafta süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Meme silikonu (protez) patlar mı?
Ömür boyu kullanılabilen bu protezler sıkma, çarpma, baskı ile zarar görmez. Ancak memeye direkt olarak delici veya kesici bir alet saplanması halinde protez delineceği için değişmesi gerekecektir.

Hangi durumlarda meme büyütme ameliyatı yapılamaz?
Hasta eğer gebelik döneminde veya emzirme sürecindeyse yada operasyona engel bir sağlık problemi var ise meme büyütme ameliyatı yapılamaz. 

Meme büyütme ameliyatı başka bir estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi?
Elbette. Eğer hastanın sağlık durumu açısından bir problem yok ise farklı ameliyatlar ile birlikte kombine edilmesinde  sakınca yoktur.

Meme büyütme ameliyatında yaş sınırı var mıdır ? 
18 yaşını tamamlamış ve sağlık durumu uygun her kadın meme estetiği yaptırabilir. 

Meme büyütme ameliyatından sonra emzirebilir miyim? 
Meme protezi ameliyatı sırasında süt bezlerine, süt kanallarına dokunulmadığı ve bir zarar verilmediği için emzirmeniz de hiç problem oluşturmaz. Gönül rahatlığı ile emzirebilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatından sonra dikiş ne zaman alınır ? 
Meme protezi ameliyatında kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için alınan bir dikiş olmayacaktır.

Meme büyütme ameliyatından sonra iz kalır mı? 
Meme büyütme ameliyatında oluşan kesi izi memenin alt kıvrımında kaldığı için hasta çıplakken görünmeyecektir. Bu izlerin 2 ay ile 2 yıl arasında değişen bir süreçte görünürlüğü kaybolacaktır.

Meme büyütme ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Özellikle ilk birkaç gün memede oluşan gerginliğe bağlı olarak  hissedilebilecek olan ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Meme büyütme ameliyatından sonra sutyen kullanımı nasıl olur ? 
Meme protezi ameliyatı sonrasında ilk 6-8 hafta size verilecek olan korse sutyeni kullanmanız gerekiyor. Bu süreç tamamlandığında doktorunuzun bilgisi dahilinde normal sutyen kullanımına başlayabilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatından sonra ne zaman iyileşebilirim ? 
Yapılan operasyon sonrasında ortalama 1 hafta 10 günlük süre içinde günlük hayatınıza geri dönüş sağlayabilirsiniz. Ancak memede oluşabilecek şişlikler ve nadiren oluşabilen morlukların geçmesi, meme çevresinde yaşanabilecek uyuşuklukların geçerek memenin yumuşak kıvamını alması ortalama 8 hafta sürecektir. 

Meme büyütme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Ameliyat sonrasında ilk 2 hafta spor yapılması önerilmez. Sonrasında ağır sporlardan kaçınılmak koşulu ile spora başlanabilir. 

Meme büyütme ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.  

Meme büyütme ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim ? 
Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz.

Meme Büyütme ameliyatının fiyatı ne kadar?
Meme büyütme  ameliyatlarında fiyatlar yapılacak olan ameliyatın türüne ve tekniğine, tercih edilecek protez tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP