BACAK GERME

BACAK (UYLUK ) GERME  AMELİYATI TÜRKİYE

Bacaklarda yaşlanma, yer çekimi ve özellikle obezite cerrahi ameliyatları sonucunda yüksek kilo kayıplarının yaşanmasıyla birlikte estetik kaygılara sebep olabilir.

Oluşan bu değişikliklerin neticesinde vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi iç bacak kısımlarında da deformasyonlar, gevşemeler ve sarkmalar meydana gelmektedir.

Deri yapısının daha ince olduğu kasık bölgesinde sıklıkla karşılaşılan şikayetler arasında;

Bacaklarda sürtünmeye bağlı tahrişlerin, pişiklere yol açıp günlük hayatı olumsuz etkilemesinin yanı sıra,

Kadınlar da yaz aylarında mayo ve bikini giymek istediklerinde öz güven problemine yol açabilir. 

Uyluk Germe Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Uyluk germe ameliyatı planlanırken seçilecek olan teknik mevcut deri dokusuna, yağlanma ve sarkma miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çok az bir miktar sarkma ve yağlanma probleminin olduğu durumlarda vaser liposuction ile kontur düzeltilmesi sağlanabilirken, Sarkma ve gevşemenin yoğunluğuna bağlı olarak kasık bölgesinden yapılacak bir kesi veya kasık bölgesinden başlayıp bacağın iç yüzeyinde kalacak şekilde aşağıya doğru inen  dikey bir kesi oluşturarak  fazla derinin çıkartılması ile yapılabilir.

Ameliyat sonrasında şişlik ve ödem oluşacağı için operasyon bitiminde hastaya kullanacağı özel korse giydirilerek operasyon sonlandırılır.

Uyluk Germe Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Uyluk germe ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel bir araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp operasyon detayları, bacaklarınızda oluşmuş sarkma miktarı ve operasyon şekli hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılacaktır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise yaklaşık 2 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır.

Uyluk germe ameliyatının yapıldığı gün 1 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Ertesi gün doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Uyluk germe ameliyatı için 1 hafta süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Bacak -uyluk germe  ameliyatından sonra iz kalır mı?
Bacak -Uyluk germe ameliyatında oluşacak izler seçilen tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Sadece vaser liposuction yapıldığı durumlarda herhangi bir iz kalmaz. Sarkma miktarına bağlı olarak tercih edilebilecek kasık bölgesindeki kesi izleri çamaşır altına gizlenebilecek şekilde planlanırken, yoğun sarkma yaşandığı durumlarda kasık bölgesinden başlayıp bacağın iç yüzeyinde kalacak şekilde aşağıya doğru inen  dikey bir kesi oluşturulan operasyonlarda oluşan izler, 6 ay ile 1 yıl arasında ten rengine dönüşecektir 

Bacak -uyluk germe  ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Özellikle ilk birkaç gün bacak iç yüzeylerinde oluşan gerginliğe bağlı olarak hissedilebilecek olan hafif ağrılar, kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Bacak -uyluk germe  ameliyatı başka bir estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi?
Elbette. Eğer hastanın sağlık durumu açısından bir problem yok ise farklı ameliyatlar ile kombine edilmesinde  sakınca yoktur.

Bacak -uyluk germe  ameliyatından sonra korse kullanımı nasıl olur ? 
Ameliyat sonrasında hastanın daha düzgün ve daha sıkı bir görünüm elde edebilmesi için 1 ay süre ile kendisine verilecek olan korseyi kullanması gerekir. 

Bacak -uyluk germe  ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Günlük yürüyüş  gibi hafif spor aktivitelerine ameliyatınızdan 15 gün sonra başlayabilirsiniz. Ameliyat yapılan bölgenin nemli kalmaması temiz ve kuru tutulması son derece önemlidir. 

Bacak -uyluk germe  ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.  

Bacak -uyluk germe  ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim?
Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz.

Bacak -uyluk germe  ameliyatı fiyatı ne kadar?
Bacak -uyluk germe  operasyonunda fiyatlar , sarkma  derecesine yapılacak olan ameliyatın tekniğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP