YANAK ESTETİĞİ

BİŞEKTOMİ ( Hollywood Yanağı)

Hollywood yanağı;

  • Yanak estetiği olarak da adlandırılan bişektomi ameliyatı ile yanakta bulunan yağlar alınıp,
  • Çene ve elmacık kemikleri ön plana çıkartılırken
  • Yüz hatlarında daha belirgin, estetik, genç ve çekici bir görünüm elde edilir.

Bişektomi ( Hollywood Yanağı )Ameliyatında hangi teknik kullanılır ?

Yanak inceltme yada Hollywood yanağı olarak bilinen bişektomi ameliyatları lokal anestezi ile yapılabilen ve hasta yatışını gerektirmeyen cerrahi bir girişimdir.

Ameliyat öncesinde ağız içi temizliği yapıldıktan sonra, yanakların içinde yaklaşık 1-2 cm boyutunda kesiler açılır. Açılan bu kesilerden bukkal yağ dokusu yani yağ yastıkları çıkartılır. Kesinin açıldığı bölge eriyen dikişler ile kapatılır. Dikişler içeriden yapıldığı için cilt yüzeyinden görünmez. Operasyon yaklaşık olarak 30-45 dakika arasında lokal anestezi ile yapılır ve hasta aynı gün taburcu edilir.

Bişektomi ( Hollywood Yanağı) Ameliyatından sonra süreç nasıl olur ?

Bişektomi operasyonu sonrası ağız içi hijyeni , kesinin enfekte olmaması açısından son derece önemlidir. Hekimin önereceği antibiyotik ve ağız gargarası düzenli olarak kullanılmalıdır. İyi bir ağız bakımı enfekte riskinin önüne geçerken iyileşme sürecini de hızlandırır.

Operasyon sonrasında doktorun önerdiği süre boyunca sıvı ve yumuşak gıdalar ile beslenilmesi, sert aşırı sıcak gıdalardan uzak durulması gerekmektedir. İyileşme süresinde alkol ve sigara tüketilmemelidir. Bişektomi operasyonu sonrasında bir hafta on gün içerisinde kesi bölgesi iyileşse de yaklaşık olarak  iki veya üç hafta süre ile yüzde ve yanak bölgesinde şişlik oluşumu  normaldir.

YÜZ ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP