MEME KÜÇÜLTME

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI TÜRKİYE

Meme küçültme ameliyatı Türkiye’de en sık yapılan operasyonlar arasındadır.

Büyük memelerde sıklıkla yaşanan fiziksel ve psikolojik şikayetleri değerlendirecek olursak; bel, sırt, omuz ağrıları, meme arasında ve alt kısımlarında  yaşanan cilt tahrişlerine bağlı olarak kaşıntı ve kötü koku, meme hacminin fazlalığına bağlı olarak sutyen bası izlerinin belirginleştiği çökmeler görülmektedir.

Hastanın kıyafet seçiminde yaşadığı zorluklar ve fiziksel aktivitelerde yaşadığı sıkıntılar yine büyük memelerde yaşanan problemler arasındadır. 

Meme küçültme ameliyatı hastanın durumuna uygun cerrahi teknikler seçilerek, kişinin yaşam kalitesinde, fiziksel ve psikolojik olarak faydalar sağlamaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Meme küçültme ameliyatı ile meme dikleştirme işlemi birlikte planlanır. Hasta böylelikle hem daha küçük hem de daha dik bir memeye sahip olur. Ameliyat sırasında meme başının çapı daraltılırken yukarıya doğru taşınacağı için meme başı çevresinde bir kesi oluşturulur. Bu kesinin altından aşağıya doğru dik bir kesi ve meme altında kalacak şekilde yatay bir kesi ile birleştirilir. Memede bulunan fazla doku çıkartılır ve dikleştirme işlemi gerçekleştirildikten sonra estetik dikişler ile meme kapatılır. Operasyon sonunda özel iz bantları ile dikiş hattı korumaya alınır. Özel sutyen giydirilip operasyon sonlandırılır. Meme boyutuna ve sarkmaya  bağlı olarak ters T harfi veya lolipop şekli olarak bilinen meme başından başlayıp dikey bir çizgi ile biten kesi hattı oluşur. Oluşan bu izler ilk altı ay kızarık olurken zamanla ten rengine dönüşecektir.

Meme Küçültme Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Meme küçültme ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp operasyon detayları ve yeni meme şekli hakkında doktor tarafından bilgilendirileceksiniz. Anestezi doktorunun muayenesi ve yapılacak olan kan tahlilleri, tetkikler açısından operasyona engel bir durum yok ise yaklaşık 2-3 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır.

Meme küçültme ameliyatının yapıldığı gün 1 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Ertesi gün doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Meme küçültme ameliyatı için 1 hafta süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Meme küçültme ameliyatında ağrı olur mu?
Özellikle ilk birkaç gün hissedilebilecek olan ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında iz olur mu?
Ameliyatta kullanılan tekniğe bağlı olarak  meme başı çevresinden, aşağıya doğru uzanan meme alt kıvrımında sonlanan ters T harfi şeklinde veya lolipop şeklinde oluşan izlerin belirginliği ilk 6 ay kızarık sonrasında zamanla ten rengine dönecektir.

Meme küçültme ameliyatı başka bir ameliyat ile birlikte yapılır mı?
Hastanın yapılan tetkiklerine göre bir mani yok ise farklı ameliyatlar ile kombine edilebilir.

Ameliyattan sonra dikişler ne zaman alınacak?
Göğüs ameliyatlarında özel dikişler kullanıldığı için alınacak bir dikiş olmayacaktır.

Meme küçültme ameliyatından sonra korse kullanımı olacak mı?
Ameliyat sonrasında kullanılan özel korse sutyenler, ameliyatın şekline ve cilt yapısına  bağlı olarak 6-8 hafta süre ile kullanılır.

Ameliyattan sonra ne zaman çalışmaya başlayabilirim?
Mesleğinize göre değişmekle beraber genel olarak ameliyattan 7 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Sigara içiyorsanız mümkün oldukça azaltmanız iyi olacaktır. Beslenmenize ve temizliğinize ameliyat sonrasında yeterli özeni göstermenizi öneririz.

Meme Küçültme ameliyatından sonra ne zaman iyileşebilirim ? 
Yapılan operasyon sonrasında ortalama 1 hafta 10 günlük süre içinde günlük hayatınıza geri dönüş sağlayabilirsiniz. Ancak memede oluşabilecek şişlikler ve oluşabilecek morlukların geçmesi, meme çevresinde yaşanabilecek uyuşuklukların geçerek memenin yumuşak kıvamını alması ortalama 8 hafta sürecektir. Ameliyat sonrası 2 hafta sırt üstü pozisyonunda yatmanız gerekir.

Meme Küçültme ameliyatından sonra hamile kalabilir miyim ? 
Bu operasyonun sonrasında iyileşme dönemini tamamladıktan sonra hamile kalmanızda sakınca yoktur.
Meme Küçültme ameliyatından sonra tekrar hamile kalırsam göğüslerim sarkar veya tekrar büyür mü ?
Hamilelik ve emzirme sürecinizde tekrar deforme olma ihtimali vardır. Eskisi kadar olmasa da bir miktar büyüme olabilir. 

Meme Küçültme ameliyatından sonra emzirebilir miyim? 
Meme küçültme ameliyatı sırasında süt bezlerine, süt kanallarına dikkat edilerek yapılsa da ameliyat sonrasında kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama % 20-30 oranında kayıp söz konusu olabilir. Çok büyük memelerde yapılan free nipple tekniği kullanıldığı durumlarda tekrar emzirme yapamazsınız.

Ameliyattan kaç gün sonra banyo yapabilirim?
Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz.

Meme Küçültme ameliyatından sonra spora ne zaman başlayabilirim?
Ameliyattan 1 hafta sonra yürüyüşler ve hafif egzersizlere başlayabilirsiniz ancak ağırlık kaldırmak veya göğüs bölgesindeki kasların hareketleri için 6-8 hafta gerekmektedir.

Meme Küçültme ameliyatından sonra ne zaman denize/ havuza girebilirim?
Ameliyattan bir ay sonra gönül rahatlığı ile yüzebilirsiniz.

Meme Küçültme ameliyatı fiyatı ne kadar?
Göğüs küçültme, toparlama ameliyatlarında fiyatlar yapılacak olan ameliyatın tekniğine, meme boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP