LIPOSUCTION

Türkiye ve Dünya genelinde gerek kadınlar gerekse erkekler tarafından en sık karşılaşılan problemlerden biride bölgesel yağlanmadır. Vücudun belirli bölgelerinde birikmiş ,diyet ve çeşitli zayıflama yöntemleriyle yakılamayan inatçı yağ dokusunun özel kanüller yardımıyla alınması ve vücut kontürlerinin şekillendirilmesi  işlemidir.

Liposuction (Yağ Aldırma) Çeşitleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte yağ alımı sırasında kullanılan cihazlarda ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır.

Liposuction çeşitleri arasında;

  • Klasik liposuction: Cilt altı yağ dokusuna özel bir sıvı verilerek, yağların sıvılaştırılıp kanüller yardımı ile dışarıya alınmasıdır.
  • Vaser Liposuction: Ultrason dalgalarıyla yağların sıvılaştırılıp ince kanüller kullanılarak dışarıya alınmasında kullanılan yöntemdir
  • Lazer Liposuction: Lazer dalgaları kullanılarak yağların sıvılaştırılmasıdır.
  • Radyofrekans liposuction: Ses dalgalarıyla yağların yakımını sağlamaktadır.
  • İnfrasonic Lipoliz: Titreşim dalgalarıyla yağların yakılmasına  sebep olur

Liposuction Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Operasyon için kullanılacak teknik seçilirken hastanın yaşı, cilt elastikiyeti, yağ dokusunun fazlalığı hangi bölgeye işlem yapılacağına göre karar verilir. Operasyon sırasında bir veya daha fazla teknik kombine olarak uygulanabilir.

Operasyonlarımızda sıklıkla vaser liposuction işlemini tercih ediyoruz. Uygulama yapılacak bölgede yaklaşık 1 cm olan çok küçük kesiler açılır. Vaser liposuction işlemi sırasında vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları ile sıvılalştırıldıktan sonra ince kanüller yardımı ile dışarıya alınmaktadır. Sinir ve damarlara zarar verilmediği gibi cihazda bulunan özel mod sayesinde deri altında ultrasonik probun yardımı ile cilt daha sıkı hale getirilebilmektedir.

Aynı zamanda morarma, ödem ve şişlikler daha minimal düzeyde olmaktadır. Operasyon sonrası hastaya kullanması gereken özel korsesi giydirilmektedir. Hastanın ihtiyacına göre çeşitli bölgelerden alınacak bu yağlar, popo veya yüz gibi vücudun farklı bölgelerine enjekte edilebilir . 

Liposuction Ameliyatı hangi bölgelere uygulanabilir?

Liposuction işlemi yağ fazlalığın olduğu tüm bölgeler için uygulanabilir. Uygulama için en sık tercih edilen bölgeler ise şöyledir;
Karın ve bel çevresi, basenler, bacakların iç ve dış yan yüzeyleri. Diz içi, kollarımızın üst kısmı, meme bölgesi, popo bölgesi, gıdı bölgesi  gibi sıralayabiliriz.

Liposuction Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Liposuction  ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel bir araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp, yağın alınacağı bölgelere karar verilip çizimleriniz yapılır. Operasyon detayları hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise 45 dakika- 3 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır. Operasyon süresi hastanın uygulama yapılacak bölge sayısına ,ameliyat tekniğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Liposuction ameliyatının yapıldığı gün 1 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Ertesi gün doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Liposuction ameliyatı için 1 hafta süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Liposuction ameliyatından sonra iz kalır mı?
Liposuction operasyonları yaklaşık 1 cm küçük kesiler açılarak yapıldığı için iz kalmamaktadır.

Liposuction ameliyatı başka bir estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi?
Elbette. Eğer hastanın sağlık durumu açısından bir problem yok ise farklı ameliyatlar ile kombine edilmesinde  sakınca yoktur.

Liposuction ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Yoğun bir ağrı olmamakla birlikte ameliyatın ilk günlerinde spor aktivitelerinden sonra vücutta oluşan kas ağrılarına benzer hafif ağrılar olabilir. Hissedilebilecek olan ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Liposuction ameliyatında vücuttan kaç litre yağ alınır?
Liposuction ameliyatı bir kilo verme ameliyatı değildir. Alınabilecek olan yağ miktarı hastanın vücudundaki fazla yağ miktarına ,uygulama yapılacak bölge sayısına, cilt elastikiyeti gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir.

Liposuction ameliyatından sonra korse kullanımı nasıl olur ? 
Liposuction ameliyatı sonrasında ilk 4-6 hafta size verilecek olan korsenizi kullanmanız gerekiyor. Bu süreç tamamlandığında doktorunuzun bilgisi dahilinde korse kullanımınızı bırakabilirsiniz..

Liposuction ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Ameliyat sonrasında ilk 2 hafta spor yapılması önerilmez. Sonrasında ağır sporlardan kaçınılmak koşulu ile spora başlanabilir.

Liposuction ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.  

Liposuction ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim? 
Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz

Lİposuction ameliyatının fiyatı ne kadar?
Liposuction  ameliyatlarında fiyatlar operasyonun kaç bölgeye uygulanacağına ve ameliyatın tekniğine  bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP