KEDİ GÖZÜ

BADEM GÖZ (CAT EYES) ESTETİĞİ

Şüphesiz ki yüz güzelliğimizi ve estetik görünümümüzü etkileyen en önemli unsurlardan biri de  gözlerimiz ve bakışlarımızdır. Son dönemlerde çekici bakışlara sahip olmak isteyen gerek erkekler gerekse kadınlar tarafından oldukça talep gören badem göz estetiği ile badem şeklinde yatık ve hafifçe çekik gözler yapılabilmektedir.

Genellikle göz kapağı düşüklüğü yaşayan hastalar tarafında talep görse de bu problemi yaşamayan bireyler tarafından da gözlere anlamlı bir derinlik kattığı düşüncesiyle talep edilmektedir. Yapı itibariyle düşük göz yapısına sahip hastaların  yüz ifadesi uykulu ve yorgun görünürken, badem göz estetiği müdahalesi ile çok daha etkileyici ve çekici görünmesi mümkündür.

Böyle bir operasyon için kişinin yüz ve göz yapısının estetik bakımdan bu müdahaleye uygun olması gerekir. Sonrasında yapılan bazı ölçümler ve çizimlerin ardından operasyon planlanabilir.

Badem göz estetiği ameliyatı gözlerin dış üst yüzeyinden  açılan küçük bir kesi ile özel cerrahi ipler yardımıyla şakaklara asılması suretiyle yapılmaktadır. İşlem 30 -45 dakika arasında lokal yada genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon sonunda uygulanan dikişlerin asma işleminin etkili olması için alınmadan önce en az 5 gün beklenmesi gerekir.

Operasyon sonrası hasta yatışına gerek duyulmadığı kısa bir dinlenme süresi sonrasında taburcunun mümkün olduğu, kolay prosedürlü bir estetik cerrahi müdahaledir.

Badem göz estetiği sırasında göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma operasyonunun yapılabilmesi mümkündür.

 

 

YÜZ ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP