360 KARIN GERME

360 derece vücut germe diğer bir adıyla kuşak germe yada belt lipektomi olarak bilinen bu ameliyat ile vücuttaki sarkmalar ortadan kalkarken, daha sıkı ve toparlanmış bir  vücut oluşumu sağlanır.

Özellikle obezite cerrahi ameliyatları sonrasında yüksek kilo verilmesiyle ortaya çıkan vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan sarkmalar post bariatrik cerrahi  dediğimiz vücut şekillendirme ameliyatları ile düzeltilebilir.

360 derece vücut germe yani belt lipektomi ameliyatlarında ;orta ve alt karın bölgesi, üst bacakların dış kısmı, iç bacak, sırt, popo bölgesindeki sarkmalar, genital kalça bölgesi, bel bölgesi, kuyruk sokumu bölgelerinden gerekli görüldüğünde öncelikle yağ alımı yapılır ve yağlar alındıktan sonra sarkan deri daha gergin bir hale getirilir. Vücut germe ameliyatı kilo verme süreci tamamlandıktan ve kilonun sabit halini almasından sonra yapılmalıdır. 

 

360 Derece Vücut Germe Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Operasyon için kullanılacak teknik seçilirken hastanın yaşı, hastalık durumu, cilt elastikiyeti, ameliyat sahasındaki cilt fazlalıklarının miktarı, yağ dokusunun fazlalığına göre  planlama yapılır.

Genel anestezi altında yapılan bu ameliyatlarda öncelikle hastanın vücudunda bazı çizimler yapılır. Bu çizimler ile alınması gereken yağ dokusu var ise öncelikle hastaya liposuction uygulanır. Gevşemiş deri dokusunun miktarı hesaplanır ve kesi alanı belirlenir. Göbek deliğinin yaklaşık 8-10 cm altından başlayıp iç çamaşırının altında kalacak şekilde planlanan kesi hattı önden arkaya doğru uzanan dairesel bir kesi ile yapılır. 

Bu ameliyat sırasında karın germe işlemi uygulandığı için aynı zamanda karın kaslarındaki ayrılma ve gevşemeler onarılmış ve güçlendirilmiş olur. Karın bölgesine ek olarak pubis bölgesi, popo ve üst bacakların dış yan yüzeyleri yukarı doğru kaldırılır ve bacaklar gerdirilir. Ameliyat tamamlanırken içeride sıvı birikmemesi adına dren yerleştirilir. Bu drenler 24-48 saat sonra taburcu olmadan önce çıkartılır. Gerilen ameliyat sahasına estetik dikişler uygulanarak 360 derece vücut germe ameliyatı tamamlanmış olur.

Ameliyat sonrası dikiş  bölgesinin sıkı tutulması, oluşacak ödemlerin geçmesi ve daha hızlı iyileşmesi için hastanın 6-8 hafta süre ile kullanacağı korse giydirilir. 

360 Derece Vücut Germe Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Belt lipektomi yani vücut germe ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel bir araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp, yağın alınacağı bölgeler, çıkarılacak fazla deri miktarına karar verilip çizimleriniz yapılır. Operasyon detayları hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise 4-6 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır.

Operasyon süresi hastanın uygulama yapılacak bölge sayısına ,ameliyat tekniğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Vücut germe ameliyatının yapıldığı gün 1-2 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Sonrasında doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Vücut germe ameliyatı için 1 hafta-10 gün süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra iz kalır mı?
Göbek deliğinin yaklaşık 8-10 cm altından başlayıp iç çamaşırının altında kalacak şekilde planlanan kesi hattı önden arkaya doğru uzanan dairesel bir kesi ile yapılır. Bu izler 6 ay-1 yıl içerisinde ten rengine dönüşecektir

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra dikiş ne zaman alınır ? 
Vücut germe  ameliyatında kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için alınan bir dikiş olmayacaktır.

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Özellikle ilk birkaç gün vücutta oluşan gerginliğe bağlı olarak  hissedilebilecek olan ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra korse kullanımı nasıl olur ? 
Ameliyat sonrasında ilk 6-8 hafta size verilecek olan korsenizi kullanmanız gerekiyor. Bu süreç tamamlandığında doktorunuzun bilgisi dahilinde korse kullanımınızı bırakabilirsiniz..

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra ne zaman iyileşebilirim ? 
Yapılan operasyon sonrasında ortalama 10 günlük süre içinde günlük hayatınıza geri dönüş sağlayabilirsiniz. Vücudun tam anlamıyla  iyileşmesi 4-6 ay arasında sürecektir.

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Ameliyat sonrasında ilk 3 hafta spor yapılması önerilmez. Sonrasında ağır sporlardan kaçınılmak koşulu ile spora başlanabilir. 

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.  

360 Derece Vücut Germe ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim? 
Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz

360 Derece Vücut Germe ameliyatının fiyatı ne kadar?
Vücut germe ameliyatlarında fiyatlar yapılacak olan ameliyatın türüne ve tekniğine, ameliyata ilave olarak liposuction işlemi yapılıp yapılmayacağı gibi sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP