KOL GERME

KOL GERME  ESTETİĞİ TÜRKİYE

Yer çekimi, aşırı kilo alıp verme , yaşlanma, yağlanma gibi sebeplerle vücudumuzun her bölgesinde olduğu gibi kollarımızda da elastikiyet kayıpları ve deformasyonlar oluşturmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz sebeplere bağlı olarak oluşan elastik ve kolajen liflerin yapısındaki bozulmaların ve deformiteleri düzeltmek için kol germe ameliyatı yapılmaktadır. 

 

Kol Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılabildiği gibi, sedasyon destekli lokal anestezi ile de yapılabilir. Kolların özellikle iç bölgesinde oluşan yağ dokusu ve sarkmış olan fazla deri dokusu alınarak çıkartılmaktadır.

Kol germe ameliyatlarında kesi izi koltuk altından başlayıp, dirsek bölümüne gelmeden ve kolun iç yüzeyinde kalacak şekilde oluşturulur. Bazı durumlarda bu kesi hattı sadece koltuk altında olacak şekilde yapılabilir. Kolumuzdaki yağlanma miktarı, deri kalınlığı ve sarkma miktarı hesaplanarak uygun olan operasyon planlanır ve kola gergin bir görünüm kazandırılması hedeflenir.

Kol germe ameliyatından sonra oluşan izler 6 ay ile 1 yıl arasında ten rengini alacaktır. Ameliyat sonrasında hastanın daha düzgün ve daha sıkı bir görünüm elde edebilmesi için  1 ay süre ile kol korsesi kullanması gerekir.

Kol germe ameliyatlarında eğer hastanın derisinde sarkma yoksa ve sadece yağ dokusunda artış bulunuyorsa bu durumlarda yapılacak olan vaser liposuction operasyonu yeterli olacaktır. Operasyon sonrası hastanın yine kol korsesi kullanması önerilmektedir.

Kol Germe Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Kol germe ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel bir araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp operasyon detayları hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılacaktır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise yaklaşık 1 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır.

Kol germe ameliyatının yapıldığı gün 1 gece hastanede misafirimiz olacaksınız.(Operasyonunuza bağlı olarak aynı gün taburcu olabilmek mümkündür.)  Ertesi gün doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Kol germe ameliyatı için 5-7 gün süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Kol germe  ameliyatından sonra iz kalır mı?
Kol germe ameliyatından sonra oluşan izler 6 ay ile 1 yıl arasında ten rengini alacaktır. Sadece vaser liposuction operasyonu yapıldğı durumlarda iz kalmayacaktır.

Kol germe ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Özellikle ilk birkaç gün kolda oluşan gerginliğe bağlı olarak hissedilebilecek olan hafif ağrılar, ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Kol germe ameliyatı başka bir estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi?
Elbette. Eğer hastanın sağlık durumu açısından bir problem yok ise farklı ameliyatlar ile kombine edilmesinde  sakınca yoktur.

Kol germe ameliyatından sonra korse kullanımı nasıl olur ? 
Ameliyat sonrasında hastanın daha düzgün ve daha sıkı bir görünüm elde edebilmesi için  1 ay süre ile kol korsesi kullanması gerekir. 

Kol germe ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Günlük yürüyüş  gibi hafif spor aktivitelerine ameliyatınızdan 5 gün sonra başlayabilirsiniz ancak ağırlık kaldırmak ve kol gücünüzü kullanabileceğiniz sporlar için 1 ay geçmesi gerekir.

Kol germe ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.  
Kol germe ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim? Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz.

Kol germe  ameliyatı fiyatı ne kadar?
Kol germe operasyonunda fiyatlar , sarkma  derecesine yapılacak olan ameliyatın tekniğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP