KARIN GERME

Karın Germe  Ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Karın germe ameliyatlarının tercih edilmesindeki başlıca sebepler ;

  • Doğum sonrası karında oluşan gevşeme,
  • Sarkma,
  • Yağlanma ve  çatlak problemleri,
  • Hızlı kilo almak ve vermek,
  • Obezite cerrahi operasyonlarına bağlı yüksek miktarda kilo verme gibi nedenler,
  • Karın şeklinde sarkma,
  • Gevşeme ve çatlak oluşumu gibi deformasyonlara sebep olmasından kaynaklanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Karın germe ameliyatı planlanırken seçilecek olan teknik; karın yapısına, yağlanma miktarına, sarkma derecesine ve gebelik dönemi geçirip geçirmediğine  bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

Tam karın germe ve mini karın germe olarak iki sınıfa ayırılır.

Mini karın germe operasyonları, sadece göbek deliğinin alt kısmında kalan yağlanma ve sarkma miktarı az olan hastalarda tercih edilir. Mini karın germe ameliyatlarında göbek deliği yerinden ayırılmadığı için yeni göbek deliği oluşturulmaz ve kaslara müdahale edilmez. Sadece göbek deliğinin alt kısmında kalan fazla deri dokusu kesilerek çıkartılır. İç çamaşırının altında kalacak şekilde, tam karın germe operasyonuna oranla nispeten daha küçük bir kesi izi ile yapılır. Hastanın aynı zamanda bel bölgesinde yağlanma problemi var ise operasyon  liposuction ile desteklenir.

Tam karın germe ameliyatlarında ise özellikle geçirilmiş doğumlar neticesinde bir birinden ayrılmış veya gevşemiş olan kaslar yeniden onarıldıktan sonra, hastanın gevşemiş, sarkmış ve çatlak oluşmuş olan derisi kesilerek çıkartılır. Tam karın germe operasyonları göbek deliğinin yerinden ayrılması suretiyle yapıldığı için yeni bir göbek deliği oluşturulur. Tam karın germe operasyonları sırasında karın üst kısmı, bel çevresinde de yağlanma sıklıkla görüldüğü için operasyonlar çoğunlukla liposuction işlemi ile desteklenir. Hastaya ameliyat sonrasında kullanması gereken özel korse giydirilerek operasyon tamamlanır.
Tam karın germe ameliyatlarında izler sarkma miktarına bağlı olarak ; sezeryan kesisinden daha uzun ve çamaşırınızın altında kalacak şekilde planlanır. Bu izler 6 ay-1 yıl içerisinde ten rengine dönüşecektir.

Operasyon sonucunda hastalarımız; karın ön duvarında meydana gelen gevşeklik , sarkma , yağlanma, karında oluşmuş çatlaklardan kurtulmuş olur.

Karın Germe Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Karın germe  ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel bir araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp operasyon detayları, karında yapılacak değişiklikler  hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılacaktır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise yaklaşık 2-4 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır. Operasyon süresi hastanın karın bölgesindeki  sarkma ve yağlanma miktarına ,ameliyat tekniğine, liposuction ile birlikte olup olmayacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Karın germe ameliyatının yapıldığı gün 1 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Ertesi gün doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Karın germe ameliyatı için 1 hafta süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Karın Germe ameliyatından sonra tekrar hamile kalabilir miyim? 
Karın germe ameliyatınızdan bir yıl sonra hamile kalmanızda sakınca yoktur ancak geçirilecek bir hamilelik karında deformasyonlara sebep olabileceği için son doğumunuzun ardından bu operasyonu yaptırmanızı öneririz.

Karın Germe ameliyatından sonra iz kalır mı?
Karın germe ameliyatlarında izler sarkma miktarına bağlı olarak ; sezeryan kesisinden daha uzun ve çamaşırınızın altında kalacak şekilde planlanır. Bu izler 6 ay-1 yıl içerisinde ten rengine dönüşecektir

Karın Germe ameliyatı başka bir estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi?
Elbette. Eğer hastanın sağlık durumu açısından bir problem yok ise farklı ameliyatlar ile kombine edilmesinde  sakınca yoktur.

Karın Germe ameliyatından sonra dikiş ne zaman alınır ? 
Karın germe ameliyatında kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için alınan bir dikiş olmayacaktır.

Karın Germe ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Özellikle ilk birkaç gün karında oluşan gerginliğe bağlı olarak  hissedilebilecek olan ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Karın Germe ameliyatından sonra korse kullanımı nasıl olur ? 
Karın germe ameliyatı sonrasında ilk 6 hafta size verilecek olan korsenizi kullanmanız gerekiyor. Bu süreç tamamlandığında doktorunuzun bilgisi dahilinde korse kullanımınızı bırakabilirsiniz..

Karın Germe ameliyatından sonra ne zaman iyileşebilirim ? 
Yapılan operasyon sonrasında ortalama 1 hafta 10 günlük süre içinde günlük hayatınıza geri dönüş sağlayabilirsiniz. Ancak karında oluşabilecek şişliklerin geçmesi, karın çevresinde yaşanabilecek uyuşuklukların geçmesi ortalama 8-10 hafta sürecektir. 

Karın Germe ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Ameliyat sonrasında ilk 2 hafta spor yapılması önerilmez. Sonrasında ağır sporlardan kaçınılmak koşulu ile spora başlanabilir. 

Karın Germe ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.  

Karın Germe ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim? 
Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz.

Karın Germe ameliyatının fiyatı ne kadar?
Karın germe  ameliyatlarında fiyatlar yapılacak olan ameliyatın türüne ve tekniğine, ameliyata ilave olarak liposuction işlemi yapılıp yapılmayacağı gibi sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP