KAŞ KALDIRMA

Kaş Kaldırma - Alın Germe

Alında ,normalde kas yapısına uygun olarak uzunluğu ve derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren yatay çizgiler mevcuttur. Kaşlar arasında glabella denilen bölgede yine alttaki kas yapısına uygun olarak bu çizgiler dikey bir görünüm alır. Yüzün diğer alanlarında olduğu gibi alında da yaşın ilerlemesi sonucunda ciltte sarkma, gevşeme ve kırışıklıklarda artma olmaktadır. Bu durum kaşlarda düşme şeklinde kendini göstermektedir. Kaşların aşağı inmesi kişide yorgun bakışlı bir yüz ifadesi ortaya çıkmasına neden olur. Kaş kaldırma ve alın germe  ameliyatlarında kaşlar kaldırılmakta, alın ise daha düz ve kırışıklıkları azaltılmış bir hale getirilmektedir. Hastanın sadece kaş düşüklüğü şikayeti olduğu durumlarda alın germeden bağımsız olarak yapılmaktadır.

Kaş Kaldırma - Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyatlar genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Hastaya sadece kaş kaldırma operasyonu yapılacaksa her iki şakak bölgesinde saçlı derinin içine gizlenecek şekilde kesiler yapılmaktadır. Kaşların ne kadar kaldırılacağı kişiden kişiye değişmekte olup yüz hatlarına uygun bir planlama yapmak gerekir.

Alın germe ameliyatında ise saçlı derinin 4-5 cm kadar gerisinden taç şeklinde bir kesi yapılmaktadır. Endoskopik olarak  yapılan alın germe ameliyatlarında saçlı derinin içinden yapılan çok küçük kesiler ile operasyon gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyat yaklaşık  1,5-2 saat kadar sürmekte  olup aynı gün taburcu olunabildiği gibi hastanın durumuna bağlı olarak bir gece hastanede yatışı gerekebilir. Ameliyat sonrasında hasta 1 hafta içerisinde iş hayatına dönebilir. Kaş kaldırma ve alın germe ameliyatının  sonrası kişiden kişiye değişmekle birlikte 5-10 yıl bazen de ömür boyu kalıcılık söz konusudur.

YÜZ ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP