MEME DİKLEŞTİRME

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ TÜRKİYE

Genel olarak meme estetiği Türkiye’de ve dünyada kadınlar arasında en sık tercih edilen operasyonlardandır. Pek çok farklı nedene bağlı olarak göğüslerde yaşanan problemler estetik kaygıların yanı sıra özgüven açısından da bir kadının hayatında büyük rol üstlenmektedir.

Meme Dikleştirme  Ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatlarının tercih edilmesindeki başlıca sebepler; gebelik ve emzirme dönemi sonrasında meme dokusunda gevşeme ve sarkma, kilo alıp verme, memede oluşmuş asimetri, yaşlanma gibi nedenler meme formunda ve şeklinde değişikliğe uğramasından kaynaklanmaktadır.

 Meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte, hastanın meme hacminde de azalma problemi var ise bu operasyona ek olarak meme protez operasyonu gerçekleştirilir. Böylelikle hastalarımız hem daha dik hem de daha dolgun göğüslere kavuşmuş olur.

Meme Dikleştirme Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Meme dikleştirme ameliyatı planlanırken seçilecek olan teknik mevcut meme dokusuna, hacmine ve sarkma miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Operasyon sırasında  fazla olan deri çıkarılırken, meme başı yapılan ölçümler doğrultusunda olması gereken yere taşınarak meme dokusu yeniden şekillendirilir ve  toparlanması sağlanır. Meme başından başlayıp  aşağıya doğru düz inen bir çizgi veya sarkma miktarı yoğun olan memelerde ters T harfi oluşturacak bir kesi ile yapılabildiği gibi sarkma miktarı çok az olan memelerde sadece meme başından yapılacak kesi ile de gerçekleştirilebilir. Ameliyat bitiminde hastaya kullanacağı özel sutyen giydirilerek operasyon sonlandırılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatında süreç nasıl olur ?

Meme dikleştirme ameliyatı için Türkiye’ye geldiğinizde özel bir araç ile havalimanından karşılanacaksınız. Ameliyat randevunuza ve geldiğiniz saate göre otelinize veya hastaneye transferiniz sağlanacaktır.

Hastaneye yatışınız yapıldığı gün öncelikle doktor ile muayeneniz sağlanıp operasyon detayları, yeni meme şekli ve büyüklüğü hakkında doktor tarafından tüm sorularınız cevaplandırılacaktır. Yapılacak olan kan tahlilleri ve tetkiklerin sonrasında anestezi doktorunun muayenesi ardından operasyona engel bir durum yok ise yaklaşık 2 saat sürecek olan genel anestezi altında yapılan operasyona başlanacaktır.

Meme dikleştirme ameliyatının yapıldığı gün 1 gece hastanede misafirimiz olacaksınız. Ertesi gün doktor kontrolünüzün ardından, kullanacağınız ilaçlarınızı size vererek nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Taburcu işlemlerimizi gerçekleştirip transfer aracımız ile otelinize bırakacağız.

Meme dikleştirme ameliyatı için 1 hafta süre ile İstanbul’da kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra 5. Gün kontrolünüz olacak pansumanlarınız yapılacaktır. Ülkenize sizi tekrar uğurlarken hava limanına transferiniz Beverly Hills Turkey tarafından sağlanacaktır.

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra emzirebilir miyim? 
Göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında süt bezlerine, süt kanallarına dikkat edilerek yapılsa da ameliyat sonrasında kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama % 20 oranında kayıp söz konusu olabilir.

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra iz kalır mı?
Göğüs dikleştirme ameliyatında seçilecek tekniğe bağlı oluşacak kesi izleri ameliyatın ilk aylarında daha belirgin ve kırmızı renkte olsa da zaman içerisinde renkleri soluk bir hal alıp daha az görünür hale gelip hastayı rahatsız etmeyecektir. 

Meme Dikleştirme ameliyatı başka bir estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi?
Elbette. Eğer hastanın sağlık durumu açısından bir problem yok ise farklı ameliyatlar ile kombine edilmesinde  sakınca yoktur.

Hangi durumlarda meme dikleştirme ameliyatı yapılamaz?
Hasta eğer gebelik döneminde veya emzirme sürecindeyse yada operasyona engel bir sağlık problemi var ise meme dikleştirme ameliyatı yapılamaz. 

Meme dikleştirme  ameliyatından sonra dikiş ne zaman alınır ? 
Meme  dikleştirme ameliyatında kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için alınan bir dikiş olmayacaktır.

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra ağrı olur mu? 
Özellikle ilk birkaç gün memede oluşan gerginliğe bağlı olarak  hissedilebilecek olan ağrılar kuvvetli ağrı kesiciler ile tölore edilip günlük hayata konforlu bir geçiş sağlanacaktır.

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra sutyen kullanımı nasıl olur ? 
Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında ilk 6-8 hafta size verilecek olan korse sutyeni kullanmanız gerekiyor. Bu süreç tamamlandığında doktorunuzun bilgisi dahilinde normal sutyen kullanımına başlayabilirsiniz.

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra ne zaman iyileşebilirim ? 
Yapılan operasyon sonrasında ortalama 1 hafta 10 günlük süre içinde günlük hayatınıza geri dönüş sağlayabilirsiniz. Ancak memede oluşabilecek şişlikler ve oluşabilecek morlukların geçmesi, meme çevresinde yaşanabilecek uyuşuklukların geçerek memenin yumuşak kıvamını alması ortalama 8 hafta sürecektir. 

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ? 
Ameliyat sonrasında ilk 2 hafta spor yapılması önerilmez. Sonrasında ağır sporlardan kaçınılmak koşulu ile spora başlanabilir. 

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra ne zaman yüzebilirim ? 
Ameliyatınızdan 1 ay sonra yüzebilirsiniz.  

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra ne zaman banyo yapabilirim? 
Ameliyatınızdan sonraki ilk kontrol gününüz olan 5. Gün itibari ile doktorunuzun önerisi ile banyo yapabilirsiniz.

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra hamile kalabilir miyim ? 
Bu operasyonun sonrasında iyileşme dönemini tamamladıktan sonra hamile kalmanızda sakınca yoktur.

Meme Dikleştirme ameliyatından sonra tekrar hamile kalırsam göğüslerim sarkar mı?
Hamilelik ve emzirme sürecinizde tekrar deforme olma ihtimali vardır.

Meme Dikleştirme ameliyatı fiyatı ne kadar?
Göğüs dikleştirme, toparlama ameliyatlarında fiyatlar yapılacak olan ameliyatın tekniğine, ameliyata ilave olarak protez kullanılması gibi sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

VÜCUT ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP