YÜZ GAMZESİ

GAMZE ESTETİĞİ

Genel güzellik standartlarında yerini alan ve sevimli bir çekicilik yaratan gamzelere, küçük bir estetik müdahale ile kavuşabilirsiniz. Anatomik olarak bir kas gelişiminde ki sorun olarak ortaya çıkan gamzenin, insanın gülümsemesine güzellik ve çekicilik kattığı ve gamzesi olan kişilerin genç ruhlu, neşeli ve sevimli oldukları bir gerçektir. Yüzümüzde gamze oluşumunun nedeni zigomaticus kasının gelişiminde sorun olmasıdır. Aslında gamze genel olarak kısalmış olan kaslara verilen bir isimdir. Yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde oluşabilir.

Çene ve popo üzerinde oluşan bel gamzeleri de oldukça yaygın olan gamze estetiği türlerindendir. 

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel olarak gamze oluşumunu sağlamak için deri altındaki dokunun  azaltılması veya deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesi ile oluşturulur.
Yanaktaki yapılacak olan gamzeler kişinin isteğine göre tek ya da çift taraflı ve kişinin istediği bölgede oluşturulabilir. Deri altı dokusunun azaltılarak ya da deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesi ile oluşturulur.  Popo üstü kısmında ki gamzeler (bel gamzeleri) ise anatomik yapıya uygun ve doğal görünümlüdür, çift taraflıdır deri altı dokunun azaltılması ile oluşturulur.

Çekiciliğin ve sevimliliğin simgesi olan gamzelere,  lokal anestezi ile gerçekleştirilen 30  dakikalık bir işlem ile kavuşabilmek mümkündür. Yapılacak olan gamzelerin yeri muayene sırasında doktor ile görüşülerek belirlenir. 
Ağız içinden yapılan  küçük kesiler ile ağız mukozası ve yanak kasından parça çıkartılır ve orada zayıflık oluşturulur. İşlem sonrasında açılan küçük kesilere dikiş atılarak operasyon sonlandırılır.

Gamze Estetiği sonrası süreç nasıl olur ?

Operasyonun yapıldığı gün hastaya yumuşak gıdalar ile beslenmesi  tavsiye edilir. Gamze estetiği işlemi sonrasında yaklaşık 1 hafta-10 gün kadar ödem (şişlik) ve hafif morluk oluşabilmektedir. Operasyon sonrası enfekte riskini karşı ağız içi hijyeni son derece önemlidir. Hekimin önereceği ilaç ve ağız gargaraları kullanılmalıdır. Şişlik döneminin ardından gülümseme sırasında oluşan gamze doğal halini almaktadır.

YÜZ ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP