KULAK ESTETİĞİ

KEPÇE KULAK AMELİYATI

Kepçe kulak ülkemizde ve dünyada yaygın olarak görülen estetik kaygılar arsında yer almaktadır. Kepçe kulak diğer bir adıyla yelken kulak sorunu kulak kıkırdaklarının gevşekliğinden veya kulak kıvrımlarının yetersizliğinden kaynaklanan bir şekil bozukluğudur.

Doğumsal veya genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun modern tıbbın sağladığı imkanlar ve basit estetik müdahaleler ile  kolaylıkla düzeltilebilir.

Kulak arkası ile kulak kepçesi arasındaki açının normalden daha geniş olması, kulak üst kısmında bulunan kıvrımların oluşmaması, kulak kıkırdaklarının gevşek olması gibi nedenler ile tercih edilir.

Özellikle okul dönemindeki çocuklar olmak üzere bireylerde; psikolojik, sosyal gelişim ve özgüven eksikliği, kompleks ve takıntı gibi problemlere yol açmaktadır.

Kepçe Kulak  Ameliyatında hangi teknik kullanılır?

Kepçe kulak ameliyatı günümüzde basit estetik operasyonlar ile çözülebilir. Özellikle okul çağındaki çocuklar için büyük sorun haline gelebilen kepçe kulaklar, doğru teknik ve doğru zamanda yapılması gerekir. Kulak gelişimi 6 yaş itibari ile tamamlandığı için çocuk yaşlarda yapılmasında sakınca yoktur. Hastanın yaşı göz önünde bulundurularak lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilen bu ameliyat kulaktaki yapılacak müdahaleye göre  yaklaşık 45 dakika -1 saat sürmektedir.

Kulak yapısına ve cerrahın tercih ettiği tekniğe göre kulak önünde veya arka kısmında operasyon uygulanabilir. Kulak kıkırdaklarına olması gereken şekil verilir ve kulak geriye doğru yeniden konumlandırılır. Ameliyat sırasında uygulanan kesiler kulak arkasında görünmeyecek şekilde olur. Ameliyat bitiminde özel bir bandaj uygulanır. Bu bandaj 3-4 gün sonra yapılacak kontrolde çıkartılır. Hastanın 2-3 hafta süreyle kullanması gereken tenisçi bandı uygulanır. Genel olarak ağrılı bir ameliyat olmadığı için oluşabilecek ağrılar basit ağrı kesiciler kullanılarak hastanın günlük hayatına konforlu bir geçiş yapması sağlanır.

YÜZ ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP