ÇENE ESTETİĞİ

ÇENE İMPLANTI

Çene estetiği ameliyatları sık tercih edilen bir plastik cerrahi operasyonudur.  Oldukça popüler olan kozmetik yüz cerrahisinin bir parçasıdır.  Yüz güzelliği  esas olarak üç ana özelliğe bağlıdır; burun, çene ve gözler. Bazı genetik problemler neticesinde çene de büyüme bozuklukları veya geçirilmiş bir kaza neticesinde meydana gelen sorunları gidermek amacıyla uygulanan cerrahi prosedürlerden biri olarak kabul edilir.

Silikon çene implantları, çenenin geride olduğu durumlarda çene projeksiyonunu öne almak için kullanılan bir yöntemdir. Çene kıvrımının altından yaklaşık 2-3 cm küçük bir kesi açılarak, önceden seçilmiş olan implant çenenin ön kısmına sabitlenerek yapılır. Farklı şekil ve boyutlara sahip olan silikon implantlar dokuların içine yayılabilecek bir yapıya sahip olmadığı için tamamen güvenlidir. Bu yöntem etkili, hızlı ve kalıcıdır. Bu sebeplerden dolayı çene büyütme ameliyatlarında Dünya genelinde cerrahların en sık kullandığı tekniktir.

Çene büyütme ameliyatları kişinin durumuna bağlı olarak yapılacak konsültasyonda verilen kararla birlikte  lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.

Hasta ilk beş gün süreyle hafif ağrı hissedebilir ve yüzünde şişme olabilir, ancak tüm bu etkiler  ağrı kesiciler ve antibiyotiklerle tamamen ortadan kaldırılır. Post operatif dönemde hastanın dinlenmesi tavsiye edilir. Operasyon sonrası erken dönemde hastanın yumuşak ve sıvı yiyecekler ile beslenmesi , çok sert ve katı yiyeceklerden kaçınılması önerilir. Daha hızlı bir yara iyileşmesine katkıda bulunmak için sigara içmekten kaçınılması önerilir. Ayrıca çeneye çarpmamak da tavsiye edilir..

Çene büyütme operasyonları günlük hayata konforlu bir geçişin sağlandığı kolay prosedürlü bir ameliyat olmasından dolayı hasta en geç 1 hafta sonra rahatlıkla işine  geri dönebilir.

 

YÜZ ESTETİĞİ

 CALL NOW !
 WHATSAPP
instagram
 CALL NOW !
 WHATSAPP